jún 132015
 

MENO : Billy
NARODENIE : cca 18.12.2014
POHLAVIE : pes (samec)
NACHADZA SA V MESTE : Košice ( východ SR) – dávam prednosť záujemcom, čo si prídu pre šteniatko prídu osobne. Po zlých skúsenostiach sprostredkované adopcie a prevoz/dovoz realizujem len za určitých okolností po vzájomnej dohode a splnení určitých podmienok.
VETERINARNE UKONY : odčervenie, odblšenie, čipovanie, kompletná vakcinácia
ZDRAVOTNY STAV : Po príchode do dočasnej opatery vo februári 2015 mal kožného parazita cheyletiella a plieseň na koži, už je kompletne vyliečení. Na podporu oslabenej imunity dostával mesiac sirup Imunoglukán a bol mu injekčne aplikovaní Canglob P, aktuálne dostáva Lososový olej (ktorý dostane aj pól litra do nového domova). Koncom apríla malú úraz, mal zlomenú zadnú labku, z dôvodu, že zle skočil, nebolo to nič vážne, pre istotu aby sa táto ľahká zlomenina dobre zvrástla mal dláhu. Dnes už je má dole a labka je úplne v poriadku a nebude to mať na ňom žiadne následky.
PLEMENO : kríženec/ imatka bola kríženec jazvečíka a otec neznámy. Podobá sa na kríženca kokeršpaniela, border kólie.
VELKOST V DOSPELOSTI : stredná – cca 15 kg
UMIESTNENIE : byt alebo rodinný dom – len s celoročným neobmedzeným prístupom do vnútra domu
ZNASANLIVOST : DETI – áno/ k deťom ktoré sa vedia ku psíkom správať ako k živým tvorom a nie ako k hračke
PSY/SUCKY – áno/ iný psík/sučka v rodine nie je prekážkou
MACKY/INE ZVIERATA – neodskúšané
JEHO PRIBEH : Sučka porodila 3 šteniatka (aj jeho súrodenci hľadajú domov, majú samostatné albumy) na pozemku v dedine Lenartov, ktorá je cca hodinku od Prešova v opustenej šope v kope sena, keď to zistili majitelia pozemku snažili sa šteniatkam a aj sučke pomôcť, ale nakoľko všetky dočasky v PO boli mali top stav a prostredie KS nie je pre také malé šteniatka vhodná kontaktovali mňa a nedokázala som ich nechať v mraze bez jedla zmrznúť tak išli ku mne do dočasnej opatery 5.02.2015 a pôvodne len na 2 týždne, ale sú u mňa dodnes. (odobratá bola aj ich matka, tá už domov našla)
VYCHOVA/SOCIALIZACIA : Je v pravidelnom kontakte s ľuďmi, aj mimo domácnosti. Je naučení vykonávať potrebu na podložky pre šteniatka . Vykonávať potrebu vonku sa začal až keď jeho zdravotný stav to dovoľoval. Z toho dôvodu, hygienické návyky ešte nemá 100%-tné, ale ak sa s ním chodí vonku pravidelne, urobí všetko pekne do trávičky. Vyrastali v domácnosti aj s inými šteniatkami súrodencami ( a aj s inými šteniatkami, ktoré sa už adoptovali), dospelými psami aj veľkého vzrastu, takže na ich prítomnosť je zvyknutí.
POVAHA : Je ako každé iné šteniatko, hravé, má veľa energie, potrebuje zamestnať. Nakoľko akurát ide do „puberty“ skúša čo si môže dovoliť a kde sú už hranice, ako všetky šteniatka v takom veku. Má rád a vyžaduje spoločnosť, lásku a záujem človeka. Starostlivosť a výchova budúceho majiteľa zohrávajú dôležitú úlohu na tom ako sa psík bude správať počas dospievania a v dospelosti.
PODMIENKY ADOPCIE :
1. uhradenie poplatku vo výške 30 Eur / čiastočné uhradenie nákladov, ktoré boli spojené so starostlivosťou a opaterou psa
2. podpísanie adopčnej zmluvy plnoletou osobou (v prípade záujmu viem zmluvu poslať na e-mail)
3. povinnosť šteniatko v dospelosti kastrovať (100% ochrana pred produkciou ďalších šteniatok krížencov, ktorých je už nespočetne veľa a denne po celej SR aj v zahraničí dobrovoľníci a pracovníci útulkov dostávajú telefonáty, či správy o nechcených, vyhodených, týraných, či zabitých, alebo ťažko chorých psíkov, eliminácia útekov v čase hárania u sučiek, eliminácia bitiek medzi psami, ak nablízku bude nejaká háravá suka, alebo z dôvodu stráženia si teritória a pod. ).
4. záujemca o adopciu si musí byť vedomí toho, že pes je záväzok na min. 12 rokov a tomu musí prispôsobiť aj svoj život, taktiež to nie sú hračky pre deti, psa musí chcieť v prvom rade rodič a nie dieťa- dieťa sa o psa adekvátne postarať nevie.
KONTAKT : e-mail : adopcia.steniatka@gmail.com ( adopciaBODKAsteniatka), alebo na FB : Dianka Diuška

 

 Posted by at 23:21

Sorry, the comment form is closed at this time.